چرم دوزی

هنر چرم دوزی با دست از هنرهایی هست که بواسطه سهولت در خرید ابزارها و امکان انجام آن در منزل، به یکی از پر طرفدارترین هنرهای دستی مبدل شده .  
برای یادگیری این هنر با خرید ابزار چرم دوزی، یراق چرم دوزی، نخ موم زده و برخی ملزومات چرم دوزی و مقداری چرم طبیعی یا مصنوعی میتوان کار را شروع و یک پروژه ساده مثل جای کارت عابر بانک را انجام داد. با کمی مطالعه در اینترنت و دیدن مطالب آموزشی که وبلاگ دوک موک هم موجود هست میتوانید به مرور و با تمرین، کارها و محصولات خوبی را بسازید.
طبیعتا در کار چرم دوزی فارغ از حرفه‌ای بودن ابزارهای خریداری شده، خلاقیت داشتن و نوآوری در طراحی محصول، تمیز بودن برش، دوخت و رنگ لبه، شرط اساسی رقابت با سایر کسانی است که این کار را انجام میدهند. 
پس معطل نکنید و پس از خریدن ابزارها و وسایل مورد نیاز به دنبال یک الگوی مناسب و ساده بگردید تا کار خود را هرچه زودتر شروع کنید و بتوانید در بازار تولید و فروش محصولات چرمی ورود کنید. این روزها محصولات چرمی دیگر کالای لوکس و خاص محسوب نمی‌شوند و طرفداران بسیاری پیدا کرده اند که در صورت تمیز بودن و زیبا بودن کار حاضر هستند هزینه آن را هم بپردازند.